Aktualności | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Oficjalne wręczenie dyplomu AMBA

akredytacja
Podczas tegorocznej AMBA & BGA Global Conference, która odbyła się w dniach 12-15 maja w Budapeszcie nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomu AMBA dla kierunków MBA oraz International Management Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Dyplom odebrały: dr hab. Małgorzata Gawrycka, prof. uczelni, dr Beata Krawczyk-Bryłka oraz dr Marta Kuc-Czarnecka.

Akredytacja AMBA  (Association of MBAs) jest najstarszym i najbardziej prestiżowym międzynarodowym wyróżnieniem. Obok EQUIS (European Quality Improvement System) oraz AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) tworzy tak zwane trzy korony, czyli  „potrójną akredytację”, którą posiada tylko 10 uczelni biznesowych na świecie.

Zapraszamy firmy do udziału w Targach Pracy WZiE

targi
Serdecznie zapraszamy firmy z Trójmiasta i nie tylko do udziału w Targach Pracy 2024 Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Targi odbędą się w dniu 3 czerwca w godzinach: 10:00 – 14:00 w Gdańsku przy ul. Traugutta 79. Dzięki udziałowi w wydarzeniu Państwa firma będzie miała okazję nawiązać kontakt z przyszłymi pracownikami (studentami i absolwentami Politechniki Gdańskiej) oraz zaprezentować swoją ofertę praktyk, staży i pracy. Warto się u nas pokazać!

Przedstawiciele Firm mogą również przeprowadzić krótkie wykłady lub warsztaty dla naszych studentów (opcjonalnie).

Udział w Targach jest bezpłatny.

Piknik ZiE

Zapraszamy wszystkich studentów wydziału Zarządzania i Ekonomii i nie tylko jeszcze raz do wspólnej zabawy. Już 23 maja widzimy się na naszym wydarzeniu w Stadninie Koni w Kolanie. Bierzcie swoich znajomych i odpocznijcie przed sesją

piknik

Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości dla studentów, doktorantów i uczniów

jaskółki
14 maja rozpocznie się nabór wniosków do konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości organizowanego przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2) na Politechnice Gdańskiej. Do udziału zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, jak również uczniów szkół ponadpodstawowych, współpracujących z PG.

Jaskółki Przedsiębiorczości to konkurs, który rozwija kreatywność, wspiera rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości (I&P) oraz inspiruje społeczność Politechniki Gdańskiej do wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia rozwiązań innowacyjnych oraz przedsiębiorczych.

Bezpłatne warsztaty inżynierskie IAESTE CaseWeek

IAESTE
Drodzy Studenci i Absolwenci, organizacja IAESTE wraz z Komitetem Lokalnym przy Politechnice Gdańskiej pragnie zaprosić Was na XIV edycję IAESTE CaseWeek – największego cyklu bezpłatnych warsztatów inżynierskich w Polsce!

Biorąc udział w spotkaniach zyskujecie świetną okazję do poznania firm i pozyskania pierwszych doświadczeń zawodowych. Warsztaty odbywają się na Politechnice Gdańskiej i trwają od 07 do 17 maja. Nie przegap szansy na rozwinięcie umiejętności!

Zapisz się

IAESTE oferuje zwolnienia z ćwiczeń oraz wykładów na czas trwania warsztatu, kawę i ciastko oraz certyfikaty po odbytym warsztacie!

Dzień Sportu w Centrum Sportu Akademickiego, 15 maja

dzień sportu
Klub Uczelniany AZS PG oraz Samorząd Studentów PG zapraszają wszystkich chętnych w środę 15 maja, do Centrum Sportu Akademickiego, na dzień pełen sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w 4 turniejach drużynowych:

• piłki nożnej 7x7
  • koszykówki 3x3
  • siatkówki
  • badmintona

Dodatkowo podczas politechnicznego Dnia Sportu odbędzie się rywalizacja międzywydziałowa w strzałach do bramki, rzutach do kosza 3x3, przeciąganiu liny oraz rzucaniu do celu! Udział w tych konkurencjach będzie także okazją dla studentów do odrobienia dwóch nieobecności na zajęciach wychowania fizycznego!

Dr hab. inż. Aleksander Orłowski, prof. uczelni gościem Radia Naukowego

Aleksander Orłowski
Czym charakteryzują się smart cities, czyli miasta inteligentne, świadome i sprytne? Jak technologia może wspierać samorządy oraz jak z głową zarządzać wprowadzaniem rozwiązań typu smart? O tym na antenie Radia Naukowego opowiada – prof. Aleksander Orłowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Radio Naukowe to najpopularniejsza stacja radiowa na YouTube, specjalizująca się wyłącznie w tematach naukowych. Kanał ma obecnie  blisko 180 tys. subskrypcji.

Politechnika Gdańska podjęła bliższą współpracę ze stacją. Między marcem a majem zaplanowano publikację łącznie 5 odcinków prezentujących szeroki wachlarz zainteresowań badawczych naukowców uczelni oraz istotę ich badań w odniesieniu do potrzeb społecznych i wyzwań cywilizacyjnych. Odcinek, którego gościem jest prof. Orłowski, jest piątym z tej serii.